Kiedy planujesz budowę domu lub jesteś na etapie jego wykańczania, zaskoczyć może cię wiele drobnych tematów, w których to ty jesteś osobą decyzyjną. Jednym z nich są balustrady – zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Architekt z pewnością będzie miał dla ciebie propozycje, które zgodnie ze swoją wiedzą uzna za najodpowiedniejsze. Warto jednak dokładnie wiedzieć, pomiędzy czym wybierasz. Dom to często decyzja na całe życie, a więc musisz być zadowolony z efektu. Z naszego artykułu dowiesz się, co cechuje balustrady aluminiowe i jak odbywa się ich montaż.

Balustrady aluminiowe to zaledwie jedna z kilku propozycji, które może przedstawić ci zatrudniony architekt i z którymi spotkasz się w sklepach budowlanych. Rozwiązań jest bowiem wiele – możesz zdecydować się na kamień, rury ze stali nierdzewnej, szkło… A możesz też łączyć różne materiały, co umożliwiają właśnie m.in. opisywane przez nas balustrady aluminiowe. Oto, co powinieneś o nich wiedzieć.

Balustrady aluminiowe – najważniejsze informacje

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że balustrady aluminiowe to dla ciebie gwarancja wysokiego standardu bezpieczeństwa. To nowoczesne rozwiązanie, które wyróżnia interesujący wygląd, komfort użytkowania i nieoceniona funkcjonalność. Nie ulega wątpliwości, że posiadają wiele istotnych zalet. Bardzo ważne jest to, że są wykonane z materiału odpornego na korozję i nie wymaga szczególnej konserwacji, by nie ulegać zniszczeniu pod wpływem czynników atmosferycznych. Warto również podkreślić, że ich konstrukcja nie wymaga spawania, opierają się bowiem na specjalnie zaprojektowanych profilach. Te zaś cechuje niewielka waga i jednocześnie godna uwagi wytrzymałość. Właśnie dlatego materiał, z którego wykonane są balustrady aluminiowe może być poddany precyzyjnej obróbce. Klienci mogą dostosować je do swoich oczekiwań, wybierając kolor czy wykończenie profilu tak, by odpowiadały ich potrzebom.

Bardzo ważne jest to, by prawidłowo przeprowadzić sam montaż odpowiednio przygotowanej konstrukcji. Właśnie z tego względu najlepiej jest zaufać doświadczonemu sprzedawcy, który oferuje balustrady aluminiowe z pewnego źródła i sam posiada specjalistyczną wiedzę, dzięki której podpowie ci najlepsze rozwiązanie dla twojego domu.

Balustrady aluminiowe – konstrukcja

Balustrady aluminiowe mogą być wypełnione na kilka sposobów – zawsze natomiast znacząco wpływają na efekt końcowcy oraz charakter całej elewacji. Inwestorzy bardzo często decydują się na szkło laminowane. Umożliwia ono stworzenie bezpiecznych balustrad, które mogą znacząco różnić się między sobą strukturą i kolorystyką. Nierzadko wybierane są również płyty z włókno-cementu. Pojawiają się także balustrady aluminiowe z panelami kompozytowymi czy blachą perforowaną, które też umożliwiają dostosowanie ich wyglądu do swoich potrzeb i preferencji. Nie ulega więc wątpliwości, że każdy inwestor może wykorzystać je w najbardziej nietypowych projektach. Co istotne, systemowe elementy balustrad tego rodzaju pozwalają na łączenie całej konstrukcji zarówno w pionie, jak i poziomie.

Montaż balustrady aluminiowej

Balustrady aluminiowe z całą pewnością są funkcjonalne i bezpieczne. Bardzo ważne jest jednak to, by były właściwie dobrane i w odpowiedni sposób zamontowane. Warto zauważyć, że dzięki połączeniom wykonanych z wkrętów i nitów, cały proces jest dość prosty i nie trwa długo. Co więcej, umożliwia to również łatwy rozbiór całej konstrukcji, jeśli dojdzie do jej uszkodzenia.

Zwróć uwagę również na wypełnienie i wysokość montażu barierki. To bardzo ważne, by ostateczny projekt uniemożliwiał spinanie się po balustradzie. Wykorzystując rury ze stali nierdzewnej czy podobne im rozwiązania, zawsze dbaj o to, by nie było możliwości przedostania się przez szczeliny czy miejsce łączenia ze ścianą budynku. W ten sposób zapewnisz domownikom maksymalne bezpieczeństwo poruszania się po balkonie.