sprzedaz-mieszkania

Mieszkania są sprzedawane z różnych powodów, czasami przyczyną jest przeprowadzka do innego miasta lub kraju, problemy finansowe, niechciany spadek, czy potrzeba powiększenia przestrzeni. Niezależnie od motywów, do sprzedaży mieszkania warto się przygotować. O czym należy pamiętać?

Znajomość rynku nieruchomości

Sprzedaż mieszkania w Warszawie zobowiązuje do poznania lokalnego rynku nieruchomości. Wiedzę na jego temat można zdobywać przez Internet – regularnie odwiedzając stronę: https://sonarhome.pl/ceny-mieszkan/warszawa. Przed ustaleniem ceny za 1 m2 i opublikowaniem ogłoszenia warto znać realia i wiedzieć, jakie pieniądze można otrzymać za mieszkanie o podobnych parametrach do oferowanego. Czym są te parametry? To lokalizacja, w tym odległość od przystanków komunikacji miejskiej, czy punktów handlowo-usługowych, metraż mieszkania i ilość pokoi, stan techniczny lokalu: czy są nowe okna, instalacje, jaki jest rodzaj ogrzewania oraz stan budynku, w którym znajduje się mieszkanie. By poznać, co interesuje kupujących i napisać profesjonalny opis sprzedawanej nieruchomości, który spodoba się mieszkańcom Warszawy, warto na bieżąco przeglądać ogłoszenia z różnych portali. Można to robić na przykład na stronie: https://sonarhome.pl/nieruchomosci/na-sprzedaz/warszawa.

Odpowiedni wygląd mieszkania i ładne zdjęcia

Ludzie kupują oczami, dlatego z chęcią umówią się na obejrzenie mieszkania, które swoim wystrojem przykuje ich uwagę. Wnętrza powinny być czyste, opróżnione ze wszystkich, zbędnych przedmiotów osobistych, kosmetyków i bibelotów należących do właścicieli. Jeśli meble lub inne sprzęty zostają w mieszkaniu, watro to wyraźnie zaznaczyć w ogłoszeniu. Ładny wygląd zapewnią umyte okna i czyste podłogi oraz posprzątane łazienka i kuchnia. Do każdego wnętrza można dodać jakiś drobiazg: pasującą kolorystycznie tacę do kuchni, ładnie pachnącą świecę do łazienki, czy kwitnący kwiatek w doniczce do pokoju. Te drobne zabiegi sprawią, że pomieszczenia będą wyglądały przytulnie. Kolejnym, niezwykle istotnym punktem są zdjęcia. Trzeba je wykonać w dziennym świetle, najlepiej w słoneczny, jasny dzień. Oświetlone wnętrza wyglądają na większe, cieplejsze i zachęcają do odwiedzin. Jeśli mieszkanie ma zostać sprzedane za duże pieniądze, warto wynająć profesjonalnego fotografa, który umiejętnie uchwyci piękno mieszkania i zaprezentuje je potencjalnym kupującym.

Dyspozycyjność i cierpliwość

Zamieszczenie ogłoszenia w sieci może poruszyć prawdziwą lawinę, istnieje więc duża szansa, że telefon będzie dzwonił co chwilę. Warto się na to przygotować i być dyspozycyjnym, by móc pokazywać mieszkanie zainteresowanym w pasujących im godzinach. Najwięcej potencjalnych kupujących będzie chciało obejrzeć mieszkanie późnym popołudniem, wczesnym wieczorem lub w weekend. Można umawiać kilka osób w krótkich odstępach czasu, by maksymalnie wykorzystać zainteresowanie mieszkaniem. Należy również być przygotowanym na to, że potencjalni nabywcy będą starali się negocjować cenę, dlatego przed spotkaniem warto wejść na stronę https://sonarhome.pl/wycena-mieszkania i sprawdzić, jak aktualnie jest wyceniania nieruchomość.

Starannie opracowany plan sprzedaży mieszkania, zastrzyk wiedzy i poczynione zapasy cierpliwości i dobrej woli powinny wystarczyć, by wysiłek został zwieńczony sukcesem.