Spoglądając na to, jak wygląda obecny rynek nieruchomości w Trójmieście, można łatwo dostrzec, jak bardzo wzrosły ceny za metr kwadratowy mieszkań czy domów. Dziś naprawdę trudno znaleźć ofertę, która będzie cechować się zarówno atrakcyjnością cenową, jak i stosunkowo dobrą lokalizacją w granicach Gdyni, Sopotu czy przede wszystkim Gdańska. Na szczęście, na sile i znaczeniu zyskują dziś miejsca okalające trójmiejską aglomerację, takie jak Banino! Czy naprawdę warto tam zamieszkać?

Wyprowadzka poza Trójmiasto

Podmiejskie miejscowości są coraz ciekawszym wyborem do zamieszkania, mimo tego, że jeszcze niedawno można było myśleć inaczej! Minęły już czasy, w których mieszkanie poza miastem łączyło się z pewnymi humorystycznymi docinkami w związku z mieszkaniem „na wsi”, nawet jeżeli tak nie było! Zastanówmy się, skąd bierze się taka potrzeba. Przede wszystkim, jest to okazja na stworzenie własnego ogniska domowego za naprawdę niską cenę. Zwykle możemy zauważyć, że za równowartość ceny kilkupokojowego mieszkania w centrum miasta jak Gdańsk, znajdziemy pełnoprawny dom w którejś z otaczającej miejscowości! A gdy dodamy do tego możliwość posiadania własnego ogrodu, o który tak ciężko w centrum, czy nawet garażu bezpośrednio przy domu, nie sposób nie wybrać tej opcji!

O co chodzi z tym Baninem?

Skąd jednak bierze się popularność takich pozornie nieznanych miejsc jak właśnie Banino? Przede wszystkim, chodzi tu o lokalizację. O dziwo, Banino od centrum Gdańska dzieli zaledwie pół godziny samochodem. To praktycznie tyle, ile jechalibyście z wielu innych dzielnic tego niezwykle rozległego miasta. Właśnie dlatego, często, gdy mamy do wyboru dojazd w korkach z np. Ujeściska i dojazd z Banina – wybieramy to drugie! Banino to jednak nie tylko same osiedla, ale także bardzo prężnie rozwijająca się infrastruktura w jego granicach, taka jak sklepy, centra handlowe, kluby fitness czy szkoły. Dzięki temu wcale nie musicie spędzać tak długich godzin w dojazdach, a możecie raczej skupić się na spędzaniu wolnego czasu z bliskimi w waszym domu. Sprawdź ofertę mieszkań w Baninie na stronie https://dommoichmarzen.eu/oferta

Podsumowanie

Miejsca okalające trójmiasto są naprawdę ciekawą alternatywą dla centrów miast, w których nie sposób uciec od hałasu i harmidru. Wcale nie jest tak, że są to miasta, w których nie dzieje się absolutnie nic, a wręcz przeciwnie – ich społeczność stale rośnie. Dlaczego więc nie poświęcić gnieżdżenia się małym mieszkaniu na rzecz własnego domu? Kto wie, może będzie to najlepsza decyzja twojego życia!