Chociaż Gdynia istnieje od czasów średniowiecza, prawa miejskie zyskała dopiero w 1926 roku. Obecnie prężenie się rozwija i jest największym polskim miastem nie będącym miastem wojewódzkim. Dlaczego warto tu zamieszkać?

1. Bliskość morza

Nowe mieszkania w Gdyni przyciągają nabywców i nie ma w tym nic dziwnego. Jedną z największych zalet tego miasta jest jego położenie w pobliżu morza. Wieczorami można więc wybrać się na relaksujący spacer, który pozwoli zapomnieć o stresie.

2. Dużo terenów zieleni

Kolejną istotną zaletą mieszkania w Gdyni jest wiele terenów zieleni. Miłośnicy wycieczek na dwóch kółkach z pewnością docenią fakt, że w mieście nie brakuje ścieżek rowerowych, a trasy są naprawdę ciekawe. Nowe mieszkania w Gdyni zainteresują więc osoby, które lubią spędzać wolny czas na świeżym powietrzu, a oprócz spacerów nad morzem chętnie wybierają również inne formy aktywności.

3. Atrakcyjne zarobki

W mieście powstaje wiele nowych inwestycji, co przekłada się na ciekawe oferty pracy. Nowe mieszkania w Gdyni mogą więc być chętnie wybierane przez młode osoby szukające zatrudnienia. Warto przy tym wspomnieć, że według danych Urzędu Statystycznego w Gdańsku przeciętne wynagrodzenie miesięczne w Gdyni wynosiło w 2017 roku 5045,43zł brutto, co daje całkiem niezły wynik.

4. Bogata oferta kulturalna

Gdynia ma do zaoferowania wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych. W mieście nie brakuje takich obiektów, jak teatry, muzea czy kina, a coś dla siebie znajdą tu również miłośnicy festiwali. Do największych należy z pewnością Open’er Festiwal, ale warto wiedzieć, że w Gdyni mają miejsce również festiwale muzyki poważnej czy tradycyjnej.

5. Nowe mieszkania w Gdyni

Ciekawa oferta deweloperska to kolejny ważny powód, dla którego warto zamieszkać w Gdyni. Miasto stawia na nowoczesność, a powstające tu osiedla łączą w sobie ciekawy design z wysoką jakością oferowanych lokali mieszkalnych. Dbałość o estetykę ulic sprawia zaś, że żyje się przyjemniej.