drewno-ksiezycowe-domy-z-drewna

Wiele osób, gdy tylko pomyśli o budowie domu od razu widzi beton, pustaki i cegły. Takie budownictwo przyjęło się w Polsce i wciąż mało osób decyduje się na inne rozwiązania, a przecież takie istnieją. Jedną z opcji do wyboru są domy z drewna i nie mamy tu na myśli domów szkieletowych.

Drewno księżycowe co to takiego?

Nie dawno usłyszeliśmy o tzw. drewnie księżycowym, z którego budowane są domy. Nazwa może brzmieć dziwnie, ale drewno księżycowe to nic innego jak drzewa ze ścinki w odpowiedniej fazie księżyca. Drewno księżycowe było już znane w starożytności. Były z niego budowane między innymi statki dla Juliusza Cezara. Takie drewno szybciej schnie, jest odporniejsze na ogień i nie ma tendencji do pęcznienia. Za drewno księżycowe nie biorą się szkodniki, a na dodatek jest ono zdecydowanie bardziej odporne przeciw grzybom.

Domy z drewna księżycowego

Pan Erwin Thoma w swojej książce „Na Długi Czas”, mówi wiele o budowie domów z wykorzystaniem drewna księżycowego.

Poniższy film przedstawia zalety drewna księżycowego, jak i domów budowanych technologią Pana Thomy.
Domy „księżycowe” mogą wytrzymać trzęsienia ziemi oraz mają większą odporność na ogień niż budynki murowane. Mają też lepsze właściwości cieplne i są prawie samowystarczalne.

Warto poświęcić niecałe 40 minut i obejrzeć poniższy film.

Na powyższym filmie przedstawione są wyniki różnych badań, które oczywiście należałoby zweryfikować przed budową takiego domu.

Jeśli zaprezentowane dane są prawdziwe, to może to zmienić twoje podejście do budowy.

Znaleźliśmy kilka firm w Polsce, które oferują domy z drewna księżycowego. Przykładowo są to firmy Justwoodit czy Scanpol.

Dla tych co woleli by usłyszeć Pana Thoma na prezentacji w Polsce zapraszamy do obejrzenia tego filmu:

Prezentacja Erwin Thoma Holz 100 – Dom Drewno100

A wy co sądzicie o drewnie księżycowym?
My przede wszystkim zgadzamy się ze stwierdzeniem, że w domu z drewna (bali, szkieletowego), mieszka się przyjemniej niż w domu murowanym czy betonowym.

Gdyby wszystkie informacje zawarte w filmie po weryfikacji okazały się prawdziwe, z pewnością zdecydowalibyśmy się na dom Pana Erwina Thomy.