inwestycja

Niskie stopy procentowe zniechęcają do umieszczania posiadanych oszczędności na lokatach bankowych. Osoby z nieco większym kapitałem niż „przeciętny Kowalski” zazwyczaj poszukują bardziej opłacalnych form inwestowania. Jedną z nich jest zakup mieszkania.

Mieszkanie na wynajem

Zakup nieruchomości już od wielu lat uznawany jest za jedną z najbezpieczniejszych form inwestowania kapitału. Aby jednak taka transakcja okazała się korzystna finansowo w perspektywie czasu, trzeba rozważnie wybrać samo mieszkanie. Jednym z najważniejszych kryteriów powinna być lokalizacja. Należy pamiętać, że największym zainteresowaniem wśród najemców cieszą się nieruchomości położone w centrum dużych miast, a także niedaleko ośrodków biznesowych i uczelni wyższych. Mieszkanie usytuowane nieopodal węzła komunikacyjnego czy w prestiżowej dzielnicy znacznie łatwiej będzie sprzedać, a jeśli plany zagospodarowania przestrzennego na najbliższe lata nie zakładają budowy obiektów mogących negatywnie wpłynąć na atrakcyjność okolicy, wartość lokalu może wzrastać.

Inwestycja w luksusowy apartament

Niewielkie mieszkania pod wynajem sprawdzą się doskonale w przypadku osób, które nie dysponują znacznym kapitałem. Wśród zamożnych Polaków znacznie większą popularnością cieszą się luksusowe apartamenty. Mieszkania z najwyższej półki położone są w najlepszych dzielnicach dużych miast, a ich standard zdecydowanie przewyższa wyposażenie przeciętnego lokalu. Oprócz lokalizacji, znaczenie ma tutaj również wielkość apartamentu, jakość materiałów użytych do jego wykończenia, a także klasa sprzętu AGD i RTV. Na zakup tego typu nieruchomości decydują się najbogatsi Polacy, którzy jednak nie zawsze planują zamieszkanie w nich. Nierzadko celem zakupu jest długotrwały wynajem apartamentu, np. biznesmenom przybywającym do stolicy w celach służbowych. Na rynku pojawiły się już firmy specjalizujące się w znajdywaniu najemców, które pełnią rolę pośrednika w transakcji. Z takiej usługi mogą skorzystać właściciele luksusowych mieszkań w apartamentowcu Cosmopolitan Twarda 4  w Warszawie.

Warszawa ma potencjał

Polski rynek nieruchomości luksusowych rozwija się z roku na rok. Według ekspertów, mieszkania z najwyższej półki w ciągu dekady mają szansę zwiększyć swoją wartość o ponad 100 procent, nic więc dziwnego, że na zakup tego typu nieruchomości decydują się nie tylko osoby prywatne, ale także firmy. Warto przy tym wspomnieć, że Warszawa cieszy się dużym zainteresowaniem jako miejsce spotkań biznesowych, dlatego też luksusowy apartament na wynajem w centrum stolicy ma szansę stać się elementem portfela inwestycyjnego o dużej stopie zwrotu.