Każdy miłośnik roślin wie, że potrzebują one wody. W zależności od gatunku potrzebne jest jej mniej lub więcej. Dostarczenie odpowiedniej ilości wody może być wyzwaniem, zwłaszcza wtedy, gdy Twój ogród jest pokaźnych rozmiarów. Co zatem zrobić, by nawadnianie stało się przyjemnością, a nie żmudną pracą? Z pomocą przychodzi firma Hunter, która oferuje gotowe systemy do nawadniania ogrodów. Z tego artykułu dowiesz się więcej o korzyściach wynikających z wybrania produktów firmy Hunter.

Wydajne źródła wody w Twoim ogrodzie

Pierwszą rzeczą, którą musisz zapewnić jeśli chcesz mieć zadbany ogród jest odpowiednio wydajne źródło wody. Zapotrzebowanie na wodę jest zależne między innymi od tego czy Twoja działka jest mocno nasłoneczniona. Wysoka ekspozycja na słońce powoduje szybsze wysychanie gleby, co pociąga za sobą konieczność częstszego nawadniania ogrodu. Kolejnym czynnikiem jest rodzaj gleby. Jeśli jest ona wysoce przepuszczalna, jak w przypadku gleb piaszczystych, to niezbędne będzie dostarczenie większych ilości wody w porównaniu do gleb mniej przepuszczalnych, na przykład gliniastych.

Wszystko to trzeba uwzględnić przy projektowaniu systemu do nawadniania, który będzie przeznaczony do podlewania Twojego ogrodu. Niezbędne będą też odpowiednie ustawienia sterownika, który nadzoruje cały system. Jeśli pojawią się problemy z wydajnością to idealnie będzie, jeśli telefonicznie skontaktujesz się z fachowcem, który pomoże znaleźć Ci rozwiązanie. Jednak dobrze przygotowany projekt obejmujący cały system produktów firmy Hunter, takich jak dysze czy zraszacze, pozwoli na długą i bezawaryjną pracę Twojego systemu nawadniania.

Gdzie możesz się więcej dowiedzieć o produktach Hunter?

Firma Hunter oferuje nie tylko nawadnianie przeznaczone dla dużych areałów. Takie nawadnianie sprawdzi się przy automatycznym podlewaniu trawnika czy też grządek w ogrodzie. Przyda się też do podlewania upraw szklarniowych, gdzie dostarczenie wody jest szczególnie ważne ze względu na to, że opady atmosferyczne nie docierają w takie miejsce. Ale systemy firmy Hunter możesz wykorzystać też do nawadniania donic balkonowych, co może zaoszczędzić Ci sporo pracy zwłaszcza wtedy, gdy masz posadzonych w ten sposób wiele roślin.

Kolejnym pozytywnym aspektem korzystania z produktów firmy Hunter jest oszczędność wody. Czujniki w jakie wyposażony jest system nawadniania dostosowują ilość zużywanej wody do panujących warunków atmosferycznych, co przekłada się na zmniejszenie zużycia. Dzięki temu nawet będąc poza domem nie musisz się martwić o kondycję Twojego trawnika czy ogrodu. To wszystko powoduje, że wydatek na system nawadniający możesz traktować nie jako koszt, ale jako inwestycję, która przyniesie wymierne zyski w przyszłości. Dodatkowo wielkość systemu nawadniającego możesz dostosować nie tylko do wielkości działki, ale też do aktualnej zasobności portfela. Nic nie stoi na przeszkodzie by budowę systemu podzielić na etapy. Możesz wypróbować jego działanie na mniejszym obszarze, a później rozbudować go o kolejne dysze i zraszacze, co przełoży się na zwiększenie zasięgu podlewania.

Jeśli wybierzesz produkty firmy Hunter nawadnianie stanie się proste jak nigdy przedtem. Obsługa tego systemu nie jest skomplikowana, bo dobrze skonfigurowany będzie działał praktycznie bezobsługowo. Sprawi to, że będziesz mieć czas na inne zajęcia związane z pielęgnacją ogrodu, a świeża zieleń trawnika będzie zawsze cieszyć Twoje oczy.

Hunter nawadnianie na suszę rozwiązanie

W dobie gwałtownych zjawisk atmosferycznych okresy suszy przeplatane są obfitymi opadami w postaci deszczy nawalnych. Nie służy to roślinom, które potrzebują regularnego podlewania. Co prawda można gromadzić wodę deszczową w specjalnie do tego przeznaczonych zbiornikach, ale w przypadku długiej, bezdeszczowej pogody jej zasoby mogą się szybko wyczerpać. Takie rozwiązanie wspomaga rozsądne gospodarowanie wodą, ale nie zastąpi regularnego podlewania. Żeby mieć zadbany ogród bez względu na panujące warunki atmosferyczne trzeba skorzystać z pomocy systemu nawadniającego. Zraszacze do nawadniania Hunter są stosowane nie tylko do podlewania pól golfowych. Sprawdzą się również jako systemy nawadniające do Twojego ogrodu.

Wybierając elementy takiego systemu należy pamiętać, że nie wszędzie sprawdzą się zraszacze. Nie są one wskazane do podlewania roślin delikatnych, czyli takich o wrażliwej budowie. W tym wypadku woda ze zraszacza mogłaby spowodować uszkodzenia mechaniczne lub odparzenie przez słońce, jeśli na częściach takich roślin będzie zalegała woda. Tutaj o wiele lepiej sprawdzi się nawadnianie kropelkowe, które dostarcza wodę bezpośrednio do korzeni roślin.

W zależności od rodzaju podlewanego terenu stosowane są różne metody nawadniania. Dla dużych obszarów takich jak boiska czy sady sprawdzą się zraszacze młoteczkowe, które charakteryzują się dużym zasięgiem. Kolejnym rodzajem są zraszacze rotacyjne, które są szczególnie polecane do nawadniania obszarów o zróżnicowanym ukształtowaniu terenu. Dobrze sprawdzą się również w przypadku instalacji z mało wydajnym źródłem zasilania w wodę. Natomiast jeśli na swojej działce posiadasz wiele drzew i krzewów przydadzą Ci się mikrozraszacze, które będą dobrym uzupełnieniem głównego systemu nawadniającego.