Szukając idealnego miejsca do zamieszkania lub pod inwestycję musimy przede wszystkim znaleźć godnego zaufania dewelopera, a kiedy już go znajdziemy, wybrać optymalne miejsce. Najpopularniejszymi w Polsce miejscami do inwestycji w mieszkania są miejscowości nadmorskie i duże miasta. Jak to skutecznie połączyć? Na co warto zwrócić uwagę?

Szukając złotego środka między bliskością morza i chęcią uniknięcia tłumu i hałasu w sezonie warto wybrać miejsce, które będzie stosunkowo ciche, ale jednocześnie będące znakomitą bazą wypadową do spędzenia nad wodą całego dnia. Takim miastem jest Rumia.

Cechy dobrego dewelopera

Zaufany deweloper z wieloletnim doświadczeniem pozwoli nam uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, o których często słyszymy w mediach. Ciągle musimy pracować kilkadziesiąt lat na zakup mieszkania. Rumia jest miejscem nie tylko pięknie położonym (poza bliskością morza nad miastem, na wzgórzu, wznosi się piękny las), ale też dobrze się rozwijającym i doskonale skomunikowanym gęstą siecią dróg, autostrad i linii kolejowych, z linią SKM łączącą częstymi kursami szybkiej kolejki metropolitalnej Rumię z Trójmiastem. Z tego względu Rumia jest doskonałym miejscem do inwestycji, a nieruchomości znajdujące się w niej z roku na rok mają coraz większą wartość. Najlepsze rozeznanie na lokalnym rynku mają firmy lokalne, mające na swoim koncie już kilkanaście inwestycji. Świadomość, gdzie najlepiej stawiać nowe inwestycje jest niezwykle istotna. Dużą zaletą będzie wysoki standard wykończenia i dbałość o szczegóły. Wybierając dewelopera warto zwrócić uwagę na to, czy należy on do Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Wysokie standardy, których wymaga Związek pozwalają nam mieć pewność, że deweloper, z którym współpracujemy jest godny zaufania.

Różnorodność mieszkań

Z roku na rok przybywa osób wynajmujących mieszkania, a inwestycja w nieruchomości praktycznie od zawsze jest obok inwestycji w złoto drugą najlepszą inwestycją długoterminową. Bez względu na to, czy planujemy zakup mieszkania pod wynajem czy na własne potrzeby, deweloper proponuje różne typy mieszkań w swoim nowym, nowoczesnym, ale kameralnym kompleksie mieszkaniowym Novum. Dodatkowo na parterze pięciokondygnacyjnych budynków znajdują się punkty usługowe, dzięki którym część spraw, które musimy załatwić, uda nam się wykonać praktycznie nie wychodząc z budynku. Wszystkie mieszkania mają balkony i tarasy, a różnią się przede wszystkim metrażem. Dwupokojowe mieszkania mają 39 lub 46 metrów kwadratowych, trzypokojowe 53 lub 59 metrów, a największe, czteropokojowe, aż 74 metry kwadratowe. Mieszkania mają słoneczne, jasne wnętrza dzięki dużej ilości okien. Tarasy sięgające rozmiarami 120 metrów kwadratowych robią duże wrażenie. Deweloper nie zapomina również o okolicy i zbudował na osiedlu dwa place zabaw, wielofunkcyjne boisko, wózkownie, rowerownie, alejki i skwery z mnóstwem zieleni. To miejsce, w którym zakocha się każdy najemca, ale też doskonała lokalizacji do mieszkania z rodziną i pracy zdalnej, pozwalająca jednocześnie w każdej chwili zrobić sobie choćby krótkie wakacje.