Nietrudno zauważyć, że Polacy coraz chętniej decydują się na montaż klimatyzacji. Powoli staje się ona jednym z podstawowych elementów wyposażenia nowego domu czy mieszkania. Nic w tym dziwnego – temperatury wyraźnie rosną, a ceny nowoczesnych urządzeń stają się naprawdę konkurencyjne. Co warto wiedzieć, zanim wybierzesz klimatyzację domową dla siebie? Poznaj jej główne wady i zalety.

Nie da się nie zauważyć, że w ciągu ostatnich 10 lat klimat wyraźnie się zmienił. Lato staje się naprawdę upalne, okresy przejściowe przedłużają się, a zima nie przypomina już tego, co znamy sprzed dekady. Ocieplenie klimatu wymusiło na nas naukę życia w nowych warunkach. Właśnie dlatego klimatyzacja domowa jest dzisiaj jednym z podstawowych urządzeń, o których myślimy, wykańczając własne mieszkanie czy dom. Wpływa bowiem niezwykle korzystnie na nasz codzienny komfort i sprawia, że mamy gdzie schronić się przed nieprzyjemnymi upałami. Czy rzeczywiście warto się na nią zdecydować? Przedstawiamy najważniejsze korzyści i wady, które pomogą ci podczas wyboru.

Klimatyzacja do domu Zabrze – jakie ma zalety?

Klimatyzacja do domu jest najskuteczniejszym urządzeniem wśród obecnie dostępnych rozwiązań, które pomagają osiągnąć i utrzymać optymalny poziom temperatury i wilgotności powietrza w budynku. Dzięki niej możliwe jest zapewnienie domownikom komfortu termicznego, który wyraźnie podnosi jakość życia. Czują się bowiem komfortowo, a ich sprawność umysłowa utrzymuje się na prawidłowym poziomie.

Czym jeszcze wyróżnia się nowoczesna klimatyzacja domowa? Istotne jest to, że posiada ona liczne funkcje dodatkowe – m.in. filtry czy jonizację. Oba rozwiązania służą oczyszczaniu powietrza z różnego rodzaju drobnoustrojów czy pyłów, które obciążają nasz układ odpornościowy oraz mają udowodniony naukowo negatywny wpływ na prawidłowy rozwój dzieci. Jeśli decydujesz się na montaż klimatyzacji w mieszkaniu, przemyśl, czy nie warto wziąć pod uwagę modeli wyposażonych w filtry HEPA lub jonizację wykorzystującą jony dodatnie i ujemne. To bowiem skuteczne rozwiązania stosowane w profesjonalnych oczyszczaczach.

Zwróć również uwagę, że nowoczesna klimatyzacja do domu jest efektywna, ale także cicha, zwłaszcza jeśli zestawisz ją z dostępnymi w sklepach budowlanych klimatyzerami. Głośność pojawiających się w ostatnim czasie na rynku modeli zaczyna się już od 15 dB, czyli jest cichsza niż szept. Klimatyzacja domowa split jest także intuicyjna w obsłudze i wykazuje się niskim poborem prądu, więc nie wpływa w sposób znaczący na wysokość rachunków.

Klimatyzacja Zabrze – wady

Decydując się na montaż klimatyzacji w domu lub mieszkaniu, warto przede wszystkim zdawać sobie sprawę, że dość powszechna opinia o jej negatywnym wpływie na zdrowie to mit. Dobrze zamontowana i prawidłowo użytkowana klimatyzacja ścienna ma jednak swoje wady, z których należy zdawać sobie sprawę przed podjęciem decyzji. Co warto wiedzieć?

Na wstępie należy podkreślić, że zdecydowana większość wad, które negatywnie wpływały na jakość działania i komfort użytkowników, została wyeliminowana na etapie projektu. Nowoczesna klimatyzacja domowa jest wyposażona w systemy autoczyszczenia, które zapobiegają rozwojowi szkodliwych drobnoustrojów. Wbudowane czujniki ruchu i inteligentne systemy rozprowadzania powietrza chronią przed pojawieniem się nieprzyjemnych przeciągów.

Zanim zdecydujesz się na montaż klimatyzacji, musisz jednak wiedzieć, że wiąże się on z kosztami, o które nie musisz się martwić, jeśli zdecydujesz się na przenośny monoblok. Urządzenie split wiąże się z kuciem w ścianie, a więc i generalnym remontem. Koszt montażu wynosi ok. 1000 a 1400 złotych, a samo urządzenie to kolejne kilka tysięcy. Jeśli jesteś właścicielem mieszkania w bloku, musisz również pamiętać, że musisz uzyskać zgodę od zarządcy budynku.

Klimatyzacja Zabrze