Wymiana okien na nowe to spore przedsięwzięcie i znacząca pozycja w niejednym domowym budżecie. Korzyści z zamontowania nowoczesnych okien są jednak nie do przecenienia, dlatego często warto podjąć ten ekonomiczny i techniczny wysiłek. Jednak, aby efekt końcowy nas nie rozczarował warto zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Fachowy montaż okien Kraków

Wybierając okna zwróćmy uwagę nie tylko na ich parametry, wymiary czy podział na poszczególne skrzydła, ale także na to komu powierzamy ich montaż. Warto zaufać firmie, która ma na tym polu spore doświadczenie i stosuje odpowiednie techniki montażu. Bardzo ważny jest właściwy pomiar miejsca, w którym ma być zamontowane nowe okno. Pobranie odpowiednich wymiarów jest konieczne do tego, aby zamówić okno o odpowiednich parametrach. Ceny okien z Krakowa zależą przede wszystkim od ich wymiaru, a także od konkretnego modelu i wybranych opcji dodatkowych. Kluczowe przy montażu jest odpowiednie uszczelnienie wszystkich powierzchni styku ramy okiennej z murem. Jeżeli firma montująca wykona wszystko poprawnie to zimą nie powinniśmy czuć chłodnego powietrza dostającego się do wnętrza domu. Poprawny profesjonalny montaż okien gwarantuje, że zamontowana solarka ma wszystkie deklarowane parametry, a ciepło nie ucieka z naszego domu. Dziury, nieszczelności i błędy w montażu w dłuższej perspektywie odbijają się na naszej kieszeni. W każdym sezonie grzewczym będziemy płacić wyższe rachunki za ogrzewanie.

Okna PCV Kraków czy drewniane ?

Oferta producentów stolarki jest bardzo szeroka. Dlatego na rynku nie brakuje różnych modeli okien dostosowanych do indywidualnych preferencji. Najpopularniejsze okna w Polsce to oczywiście okna popularnie nazywane plastikowe, czyli okna PCV z Krakowa. Ich zalety to przede wszystkim odpowiednie parametry izolacyjne, wysoka wytrzymałość na zmienne warunki atmosferyczne i możliwość stosowania niemal w każdym typie budynku. Okna plastikowe Kraków mogą występować także w wielu kolorach. Najpopularniejszym obecnie rozwiązaniem jest okleinowanie białych profili okiennych okleiną w kolorze elewacji albo taką wybraną przez klienta. Efekt końcowy może bardzo pozytywnie zaskakiwać i nawet z bliższej odległości trudno będzie poznać że rama okienna jest pokryta okleiną. Z kolei wśród zalet okien wykonanych z drewna wymienia się najczęściej względy estetyczne. Odpowiednio konserwowany i użytkowane okna drewniane mogą mieć także długą żywotność. Minusem jest natomiast cena, a także to, że drewnianych okien nie zastosujemy w niektórych typach budynków.

Jak wygląda cennik okien z Krakowa

Na cenę okna Kraków wpływ ma przede wszystkim rodzaj zastosowanego profilu, a także wybranego oszklenia. Droższe będą okna w nietypowych wymiarach, a zwłaszcza okna panoramiczne i wielkoformatowe. Jeżeli zależy nam na konkretnych parametrach, na przykład podwyższonej odporności na włamanie musimy przygotować się na dodatkowy wydatek.