Zastanawiasz się jakie trendy w dziedzinie dekoracji wnętrz pojawią się w nadchodzących miesiącach? Nie wiesz jeszcze, w jakim kierunku pójść podczas zbliżającego się remontu. W poniższym artykule dowiesz się jak sprostać oczekiwaniom nieustannie zmieniającej się wnętrzarskiej mody. Zapraszamy do przeczytania artykułu!

Przez kilka ostatnich lat, nieprzerwanie królował styl skandynawski, boho oraz japandi. Doskonale wypełniając nasze wnętrza, wyjątkową formą i stylem. Boho, czyli styl opierający się w dużej mierze na kontakcie z naturą i czerpaniu z niej niekończących się inspiracji. Łagodna kolorystyka opierająca się na stonowanych pastelach dodatkowo potęguje delikatność i ezoteryczność tego stylu.

Zmiana trendów jest powolna

W przypadku art deco charakteryzuje się nieco bardziej elegancką stylistyką, bazującą na zdobnych akcentach, pozornie niezauważalnych detali. Gustowne dodatki oraz budowanie szyku pomieszczenia za pomocą luster to popularny zabieg w tym stylu.

Minimalizm pomimo biegnącego czasu, nieustannie przeplata się przez wystrój naszych mieszkań. Oczywiście wraz z biegiem czasu nasze wnętrze zmienia swój charakter, ale bezwzględnie trzeba przyznać, że właśnie minimalizm także w nadchodzących latach będzie jednym z topowych wyborów właścicieli mieszkań.

Spójna kolorystyka oraz proste bryły mebli sprawiają, że tym z większą łatwością regenerujemy swoje siły po trudach dnia spędzonego za biurkiem. Kolorystyka, jaka dominuje w tego typu stylizacjach, zazwyczaj opiera się o biel i odcienie szarości, które zwykle różnią się o jeden lub dwa tony w odcieniu.

Wybierz taki styl, który Ci w duszy gra

Innym podejściem w doborze kolorystyki jest zderzanie kontrastów kolorystycznych, które tak doskonale się sprawdzają w minimalistycznym wnętrzach. Ze względu na jego funkcjonalność, tak chętnie się na niego decydujemy.

Nie zapomnij także o możliwości przeplatania stylów, co często jest świadectwem dojrzałości wizualnej osoby urządzającej mieszkanie. Kontrasty, gdy zastosowane ze smakiem i w odpowiednich proporcjach sprawią, że Twoje mieszkanie stanie się wyjątkowe i eleganckie.

Otwórz się na wyjątkową architekturę mieszkań z rynku wtórnego

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem mieszkania, które zaaranżujesz według najświeższych trendów, z pewnością będziesz stał w rozdarciu pomiędzy funkcjonalnością a niebanalnością projektu. Nie zapominaj, że także te starsze, z rynku wtórnego mieszkania, potrafią zaskakiwać wyjątkowym układem i rozplanowaniem wnętrza. Jeśli jesteś ciekaw, jak nietuzinkowe mieszkania można znaleźć na terenie dolnośląskiego, powinieneś sprawdzić atrakcyjną ofertę mieszkań z tego regionu. Z pewnością znajdziesz coś wyszukanego.

Pomysły na ciekawe mieszkanie to nie tylko otoczka wizualna, to także zaawansowana technika, która pozwala nam korzystać z czterech kątów, w sposób, o którym jeszcze kilka lat temu byśmy nie pomyśleli.

Mówimy konkretnie o smarthome i szeregu usprawnień, bez których prawdopodobnie moglibyśmy się obyć, jednak po przełamaniu początkowej blokady technologicznej z niektórymi funkcjami nie potrafilibyśmy się rozstać.

Wszystkie urządzenia podłączone do centralki, która łączy się z naszym routerem podłączonym do internetu. Kamery, czy czujnik zamknięcia drzwi i okien to najbardziej znane, które funkcjonowały jeszcze przed erą smart. Z kolei elektroniczny zamek, czy głosowe sterowanie zasłonami w naszym mieszkaniu przenoszą nas do świata futurystycznych opowiadań Lema.

Przeplatanie stylów to oznaka świadomości wizualnej

Wróćmy jednak do nowości w dziedzinie designu, którego oczywiście nigdy nie można traktować dosłownie. Ci, którzy świadomie podchodzą do tego zagadnienia, wiedzą, że trend to jedynie wynik chwilowej akceptacji wielu właścicieli mieszkań oraz podążania za nią przez całą resztę ludzi. Bezpiecznie jest trzymać się chwilowo wyznaczonej ścieżki, ale także zachęcamy do nieustannego eksperymentowania ze stylem i do prób modyfikacji już istniejących rozwiązań.

Z pewnością minimalizm niesie ze sobą nie tylko poglądy estetyczne, ale też często cały bagaż proekologicznego podejścia do życia. Walka z nadmiernym konsumpcjonizmem może być jedną ze skuteczniejszych metod podczas ratowania naszej planety.

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł przypadł Ci do gustu i nie będziesz się ograniczać do z góry narzuconych norm w estetyce. Przecież świat jest taki piękny z powodu swojej różnorodności!