Na etapie budowy lub też poważnego remontu domu czy też lokalu mieszkalnego czy usługowego zawsze staniemy przed dylematem, w jaki sposób zabezpieczyć dach, by dawał odpowiednią ochronę, doskonale wyglądał i był najlepszym z możliwych rozwiązań. Jednym z najciekawszych jest zastosowanie blachy dachowej na rąbek stojący.

Rozwiązanie z tradycją

Rąbek stojący wykorzystywany jest w budownictwie od stuleci. Jego głównym celem było wydobycie prestiżu budynku i dlatego właśnie najczęściej tę technologię wykorzystywano w konstrukcjach sakralnych, obiektach użyteczności publicznej oraz jako wykończenie domów (lub pałaców) wyższych sfer. Do dziś niezmiennie cieszy się popularnością, ponieważ pozwala nadać budynkom niebanalny styl, który przyciąga uwagę klasycznym eleganckim wykończeniem. Z drugiej strony blacha dachowa na rąbek stojący http://www.krak-zinc.pl/ świetnie wpisuje się w nowoczesne i minimalistyczne trendy, które obecnie w budownictwie królują, a jej wysoka plastyczność sprawia, że sprawdza się nawet na najbardziej awangardowych konstrukcjach.

Oryginalne pokrycie dachu

Istotą blachy dachowej w rąbek stojący jest przede wszystkim jej wygląd. W odróżnieniu od klasycznej blachodachówki nie ma w niczym przypominać tradycyjnego wzoru klasycznych dachówek. Pionowe rąbki zapewniają nie tylko wyjątkowy wygląd, ale również świetne właściwości tego typu pokrycia dachu. Przede wszystkim doskonale się łączą, zapewniają szczelność i dzięki specjalnym powłokom są odporne na zniszczenie i działanie korozji. Z drugiej strony jest bardzo ekonomicznym wyjściem. Blacha na rąbek stojący sprawdza się również wtedy, gdy dach ma niewielki spadek i w związku z tym nie byłoby możliwości zastosowania innych technologii. Poza tym jest odporna na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych – ostrego słońca i silnego wiatru. W związku z tym, jeśli jest odpowiednio ułożona, to nie faluje i nie odkształca się.