
Przegrody szklane są bardzo często wykorzystywane w biurach. Sprawdzają się przede wszystkim w działach obsługi klienta, w których jedna przestrzeń służy wielu pracownikom jednocześnie rozmawiającym przez telefony. Ścianki odgradzające służą więc po prostu organizacji przestrzeni wspólnej bez konieczności podejmowania się skomplikowanego, czasochłonnego i często drogiego remontu. W 2020 roku okazało się również, że mogą służyć jako ochrona dla pracowników i klientów w sklepach czy hotelach. Jakie mają zalety i gdzie można je wykorzystać?
Czy ścianki działowe służą wyłącznie lepszej organizacji biurowej przestrzeni? Dodatkową zaletą z pewnością jest ich elegancki wygląd oraz minimalistyczna forma, która wpisuje się w obecne trendy aranżacyjne. Warto podkreślić, że ich montaż nie wymaga dużego remontu, który pochłania czas i pieniądze. Wybierając sprawdzonych producentów, możesz także nanieść na nie własny logotyp lub dowolnie wybrane subtelne zdobienie, by twoje biuro nabrało charakteru. Ścianki odgradzające sprawnie łączą więc funkcjonalność z estetyką, a to dopiero pierwsze z ich zalet, które postanowiliśmy przedstawić.
Ścianki szklane – jakie mają zalety?
Głównym zadaniem, do którego najczęściej wykorzystywane są ścianki szklane, jest efektywny podział przestrzeni. W tym roku jednak poznaliśmy ich inne zastosowanie – stosujemy je dzisiaj w sklepach, urzędach czy hotelach, by skutecznie chronić się przed rozprzestrzenianiem się wirusów. To najmniej inwazyjne rozwiązania ze wszystkich dostępnych – nie przeszkadzają w komunikacji, a odcinają drogę niebezpiecznym drobnoustrojom. To idealne wsparcie w czasie panującej pandemii.
Dlaczego ścianki odgradzające są tak bardzo cenione w roli przegród w przestrzeni biurowej? Przede wszystkim zapewniają stały dostęp do światła naturalnego. To bardzo przydatne w miejscu pracy, w którym spędzamy co najmniej 8 godzin dziennie, a często znacznie więcej. To właśnie jasność dochodząca zza okna może wpłynąć korzystnie na nasz nastrój, ten zaś przełożyć się bezpośrednio na efektywność. Dodatkową zaletą jest brak konieczności świecenia światła, co przekłada się na niższe rachunki za prąd, które docenia pracodawca.
Ścianki szklane dotychczas najczęściej stosowane były w działach obsługi klienta i wszystkich call center, bo skutecznie ograniczają hałas. Nawet siedząc blisko siebie, pracownicy mogą bez trudu rozmawiać przez telefon z klientami. Przegroda szklana podnosi ich komfort pracy. Co więcej, może być stosowana do wydzielenia przestrzeni potrzebnej do zespołowych rozmów i istotnych spotkań. To jedno z najlepszych rozwiązań pomagających lepiej zorganizować biurową przestrzeń.
Należy również podkreślić, że przegrody szklane są łatwe do utrzymania w czystości. By umyć pojawiające się na nich zanieczyszczenia, wystarczy standardowy płyn do mycia szyb. To znacznie łatwiejsze niż czyszczenie standardowych ścianek działowych, które często wymagają nawet malowania.
Gdzie stosujemy ścianki odgradzające?
Jak łatwo zauważyć, przegrody szklane najczęściej pojawiają się w przestrzeni biurowej, by dodać jej funkcjonalności i eleganckiego wyglądu. Są najlepszym z możliwych rozwiązań w przypadku biur obsługi klienta i są świetnym wsparciem, gdy szukasz sposobu na wyodrębnienie dodatkowej przestrzeni na spotkania. Nierzadko stosowane są jednak również w domach. Okazuje się, że z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością w salonach. Mogą służyć do oddzielania strefy jadalnianej od wypoczynkowej. Warto podkreślić, że ich pojawienie się nie pomniejsza optycznie całej przestrzeni.
Rok 2020 pokazał nam również, że ścianki szklane mogą pojawiać się w sklepach, urzędach czy wszystkich innych miejscach, w których spotykają się pracownicy i klienci. Okazało się, że tego rodzaju przegrody skutecznie ograniczają rozprzestrzenianie się wirusów bez wyraźnego wpływu na komfort rozmowy. To obecnie najlepsze rozwiązanie dla przedsiębiorców, którym zależy na kontynuowaniu prowadzenia swojej firmy.
Zostaw komentarz