pozyczka-bez-bik

Każdy dom i mieszkanie od czasu do czasu wymaga remontu, a szczególnie po zakupie nieruchomości ludzie często dokonują mniejszych lub lepszych poprawek. Skąd jednak wziąć na to pieniądze, jeśli nie dysponuje się odpowiednio dużymi oszczędnościami?

Mały remont, mały problem

Wielu klientów decyduje się na kupno nieruchomości w dobrym, lub niemal idealnym stanie. Dzięki temu mogą się praktycznie od razu wprowadzić do nowego domu lub mieszkania. Zwykle bywa jednak tak, że nawet w niezwykle zadbanej nieruchomości nowi nabywcy chcą dokonać kilku małych poprawek.

Często także dopiero po kilku miesiącach mieszkania w danym miejscu do głowy przychodzą pomysły na małe modyfikacje. Przemalowanie ścian, czy wymiana mebli to przecież zwykle niewielki koszt np. kilka tysięcy złotych, a już takie małe zmiany potrafią zdecydowanie poprawić wygląd nieruchomości.

W takim przypadkach pomocna okazać się może pożyczka bez BIK znaleziona na Matchbanker.pl.  Tego typu szybkie internetowe pożyczki są bowiem często doskonałym sposobem na uzyskanie pilnej gotówki, szybko i bez zbędnych formalności.

Jak uzbierać środki na średniej wielkości remont?

Bardzo często zdarza się, że klienci kupują nieruchomość w niezłym stanie, która jednak ma jakiś mankament, np. kuchnia i łazienka niebyły remontowane od kilkunastu lat. W takich przypadkach potrzebne może być już np. kilkanaście tysięcy złotych. Wtedy to pomocna także może okazać się szybka pożyczka internetowa online, dzięki, której w prosty sposób można uzyskać nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Kiedy potrzeba już uzbierać np. 30 tysięcy złotych,  to można zwrócić się do banku, np. po kredyt gotówkowy. Formalności, które będzie trzeba załatwić, będą już jednak znacznie liczniejsze niż w przypadku ubiegania się o pożyczkę od firmy pożyczkowej online. Kredyt gotówkowy z banku może jednak opiewać na wyższe kwoty, a jego spłata może zostać rozłożona na dłuższy okres czasu. Zaciągając kredyt gotówkowy, trzeba zwrócić szczególną uwagę na jego oprocentowanie, ponieważ zdarza się, że jest ono bardzo wysokie.

Skąd środki na remont generalny?

Sporo ludzi decyduje się także na zakup nieruchomości w bardzo kiepskim stanie technicznym. Powodów jest wiele, np. świetna lokalizacja, czy też chęć urządzenia niemal całej nieruchomości zgodnie ze swoimi preferencjami.

Koszty takiego remontu bywają bardzo różne, w skrajnych przypadkach mogą wynieść nawet tyle, co koszt zakupu nieruchomości. O ile nie ma się odpowiednich oszczędności na remont, to trzeba wtedy skorzystać z oferty kredytów bankowych. Załatwienie dużego kredytu bankowego jest oczywiście znacznie trudniejsze niż zaciągnięcie szybkiej pożyczki online, jednak możliwości zaciągnięcia kredytu na generalny remont nieruchomości także nie brakuje.

Przy naprawdę sporych kwotach można postarać się o kredyt hipoteczny na remont, którego oprocentowanie nie zawsze jest wysokie, a zobowiązanie można rozłożyć na wiele lat. Warto jednak pamiętać, że otrzymanie tego typu kredytu jest żmudne i czasochłonne, a w dodatku często konieczny okazuje się wkład własny.

Podsumowując, praktycznie każda nieruchomość nabyta na rynku wtórnym wymaga mniejszego lub większego remontu. Jeżeli nie ma się odpowiednio dużych oszczędności na ich przeprowadzenie, to odpowiednie środki można uzyskać na rynku pożyczkowym. Na ogół przy małych kwotach warto się zwrócić do firm pożyczkowych online, ponieważ w ten sposób środki można uzyskać szybko i bezproblemowo. Przy większych kwotach nie obędzie się już jednak bez czasochłonnych kredytów bankowych.