funkcjonalne biuro

Przestrzeń biurowa powinna być urządzona w taki sposób, by w pełni spełniać wszystkie swoje funkcje. Dobre zaprojektowanie przestrzeni, wyposażenie w niezbędne urządzenia i ergonomiczne meble – to podstawy.

Zaprojektowanie przestrzeni

Coraz częściej przy organizacji biur stawia się na otwartą przestrzeń, czyli tak zwany open space. Jednak wykonywanie niektórych działań wymaga ciszy i skupienia, co jest niezwykle trudne do zagwarantowania w otwartej przestrzeni. Chociażby dlatego poza open space’ami warto znaleźć miejsce na oddzielne pokoje dla pracowników, niewielkie biura i sale konferencyjne. Warto wciąć to pod uwagę, wybierając powierzchnie biurowe. Lublin czy inne mniejsze miasta są lokalizacjami, w których trudniej o szeroki wybór ofert. Jednak na niektórych stronach można znaleźć dużo ciekawych propozycji dotyczących również takich miejscowości.

Niezawodne urządzenia

Urządzenia biurowe powinny pochodzić od sprawdzonych firm, by mogły być niezawodne w każdej sytuacji. Jeśli nie dysponujemy dużymi nakładami finansowymi, warto zdecydować się na zakup sprzętu poleasingowego lub na wydzierżawienie urządzeń. Każdy pracownik powinien mieć dostęp do urządzeń, które są mu niezbędne do wykonania jego obowiązków. Jednak nie sposób się nie zgodzić z tym, że niezbędnym wyposażeniem we właściwie każdym biurze jest komputer. Najlepszą opcją jest komputer stacjonarny, który gwarantuje wygodę i wydajność. Alternatywnym rozwiązaniem są laptopy, a nawet tablety.

Ergonomiczne meble

Kolejnym elementem niezbędnym w funkcjonalnym wykończeniu biura jest wybór odpowiednich mebli. Warto zainwestować w te pochodzące od sprawdzonych producentów, najlepiej polskich lub europejskich. Chińskie meble z pewnością będą znacznie tańsze, ale jednocześnie bardziej podatne na zniszczenia i mogą zagrażać bezpieczeństwu pracowników. Na przykład wybierając fotele warto zadbać o to, by były obrotowe, miały podłokietniki i wygodne oparcie. Ponadto urządzenia, za których pracownicy często korzystają, znajdowały się na biurku bądź jak najbliżej stanowiska pracy.