Pokój kąpielowy to miejsce relaksu i odpoczynku. W łatwy sposób można stworzyć w nim atmosferę przypominającą tę najlepsze SPA. Miejscem centralnym tego królestwa będzie wanna wolnostojąca.

Łazienka to pomieszczenie, które każdego dnia odwiedzamy przynajmniej kilkukrotnie. Jest to prawdopodobnie najcieplejsze miejsce w całym domu, a przynajmniej projektanci dążą do takiego efektu. W końcu po wyjściu spod prysznica lub z wanny wolimy uniknąć przeszywających zimnych podmuchów powietrza. Ponadto czynności pielęgnacyjne to nie tylko mycie. Dlatego w ramach odpoczynku, chcąc zrobić coś dla siebie, pozostajemy w tym miejscu nieco dłużej. Czasami jest to po prostu azyl, który daje schronienie przed innymi domownikami. Warto więc zadbać o odpowiednią atmosferę w łazience, a można to zrobić prostymi środkami.

Wanny wolnostojące – niepowtarzalna aura w domowym SPA

Wystrój łazienki to sprawa indywidualna, podobnie jak jej kolorystyka. Chcąc zbudować atmosferę kojarzącą się z odpoczynkiem, musimy zaplanować, jak to zrobić. Zaprojektowanie łazienki lub jej przebudowę warto zacząć od umiejscowienia wanny. Dysponując sporą powierzchnią, jesteśmy w komfortowej sytuacji. W końcu pozostawienie dużej pustej przestrzeni może powodować wrażenie hali magazynowej, a nie przytulnego miejsca relaksu. Dlatego warto złamać schematy i znaleźć miejsce na wannę wolnostojącą. Można ją osadzić centralnie i wokół dopasować dodatkowe elementy wyposażenia. Jeżeli łazienka posiada okno, z którego rozpościera się widok np. na ogród, góry lub miasto, to osadzenie wanny w jego pobliżu podniesie walory tego miejsca. Przyjemna gorąca woda otuli ciało, a atrakcyjna panorama pozwoli ulecieć myślom. Odpoczynek w takich warunkach to nie lada przyjemność.

Elegancka wanna – kolory i wygląd

Wystrój łazienki ma wpływ na to, jak odbieramy tę przestrzeń. Dlatego ważne jest, aby dopasować kolory w taki sposób, aby możliwie najlepiej odpowiadały domownikom. Wanny wolnostojące oferują kilka barw. Poza popularną bielą znajdzie się także elegancka czerń, a także delikatny róż i odcienie szarości. Cała obudowa pokryta jest materiałami o wysokim połysku, co dodaje wytworności. Poza kolorami do wyboru są różne kształty. Sympatycy harmonii i spokoju znajdą owalne obiekty, które łatwo wkomponują się w otoczenie. Osoby preferujące bardziej regularne kształty również odnajdą modele odpowiadające ich gustom.

Najlepsze produkty charakteryzują się wysokiej klasy materiałami. Kompozyty mineralne i akryl to przyjemne w dotyku tworzywa, które dobrze współgrają z ciałem podczas użytkowania. Szybko się nagrzewają, a dzięki temu unikniemy kontaktu z lodowatymi częściami wystającymi poza poziom wody. Tworzywa, z którymi styka się skóra, są przyjemne w dotyku i bardzo gładkie, również w miejscach łączenia wanny z obudową. Taka trwała i jednolita konstrukcja jest łatwa w utrzymaniu czystości. Nie wymaga stosowania silnych środków chemicznych, co z pewnością wydłuża czas eksploatacji wanny.

Wanny wolnostojące tworzą niepowtarzalną atmosferę w pokoju kąpielowym. W prosty sposób można stworzyć niepowtarzalny wystrój, który będzie kojarzył się z odpoczynkiem. Dzięki temu łazienka zamieni się w domowe SPA, które zawsze będzie na wyciągnięcie ręki.