inwestycja

Zakup mieszkania to najczęściej decyzja na lata. Nie dziwi więc, że kiedy decydujemy się na zakup własnej nieruchomości, chętniej wybierzemy te nowoczesne – rozwiązania architektoniczne będą wtedy aktualne przez lata.

Dlaczego inwestorzy wybierają Wilanów?

Wilanów to dzielnica atrakcyjna dla inwestorów m.in. ze względu na obecność zabytków historycznych. Pałac Jana III Sobieskiego, perła architektury barokowej z XVIII wieku, to obowiązkowy punkt na mapie turystycznej miasta, ale nie tylko. W obszarze tej dzielnicy znajdują się również: Mauzoleum Potockich, Kościół św. Anny oraz rezerwat przyrody Morysin. Dla wielu istotna jest obecność Świątyni Opatrzności Bożej, która powstała ponad 200 lat po tym, jak powstały jej pierwsze projekty (idea zainspirowana przez plany Sejmu Czteroletniego z 1791 r.). W takim otoczeniu inwestorzy mogą oczywiście zaproponować nabywającym wyższe ceny niż w innych dzielnicach (choć i tak są to stawki niższe niż na obszarze położonym blisko centrum). W ostatnich 20 latach powstało tu wiele punktów o charakterze handlowo-usługowym, a także sporo placówek edukacyjnych dla dzieci. Ponadto wiele tu ścieżek rowerowych i terenów rekreacyjnych. Wszystko to sprawia, że deweloperom łatwiej znaleźć chętnych nabywców na nowe mieszkania.

Czy Wilanów to dobre miejsce do życia?

Odpowiedź może być tylko jedna: tak! Potwierdzają to sami warszawiacy. W zorganizowanym w 2017 roku plebiscycie na dzielnicę najbardziej atrakcyjną, jeśli chodzi o warunki zamieszkania, Wilanów zajął 1. miejsce, prześcigając nawet takie dzielnice jak Śródmieście, Mokotów czy Żoliborz. To również dzielnica uznawana za najbardziej elegancką i zadbaną. Jak zostało wspomniane wyżej, Wilanów to dziś dzielnica samowystarczalna – mieszkańcy mają pod ręką wszystko, czego potrzeba im do życia. Wiele mówi się tu również o aktywności mieszkańców, którzy czują się odpowiedzialni za okolicę, w której mieszkają, o czym świadczą działania tutejszych stowarzyszeń, tj. Stowarzyszenie Mieszkańców Miasteczka Wilanów czy Stowarzyszenie Pozytywny Wilanów.

Inwestycje na Wilanowie

Wilanowskie inwestycje doskonale wpisują się w charakter całej dzielnicy. Nowoczesny design, najwyżej kilkupiętrowe budowle, minimalistyczne projekty z wykorzystaniem walorów danej przestrzeni – tak można scharakteryzować powstające tu osiedla. Już na pierwszy rzut oka stwarzają wrażenie elegancji, ale i rodzinnego, domowego ciepła. Przykładem ciekawej inwestycji jest projekt Rezydencje Pałacowa. Inwestor wykorzystał malownicze położenie nowych mieszkań – powstają one w bliskim sąsiedztwie Parku Natolińskiego, w którym znajduje się pałac klasycystyczny z końca XVIII wieku. Jest on otwierany dla zwiedzających tylko w wybranych miesiącach roku, co stanowi wielką atrakcję dla mieszkańców. Wilanowscy deweloperzy wykorzystują również zielony charakter dzielnicy – jej położenie w okolicy Lasu Kabackiego i w sąsiedztwie Wisły staje się skutecznym narzędziem promocji. Wilanów przyciąga bowiem tych, którzy poszukują kompromisu pomiędzy życiem w stolicy i możliwością wypoczynku od wielkomiejskiego zgiełku w otoczeniu przyrody.