Właśnie otworzyłeś pensjonat lub hostel i szukasz najlepszego wyposażenia pokojów? A może już od lat działasz w branży hotelarskiej i myślisz o remoncie swojego obiektu? Poniżej piszemy, na co zwrócić uwagę kupując meble i akcesoria do sypialni.

Sen to jedna trzecia naszego życia. Nawet ci goście, którzy zatrzymują się w naszym obiekcie w celach służbowych i mają intensywnie zaplanowany dzień, a nasz pokój służy im jedynie do regeneracji między dniami o napiętym grafiku, z pewnością docenią sen w komfortowych warunkach i chętnie do nas wrócą lub będą nas polecać innym. O czym trzeba pamiętać w urządzaniu pokojów hotelowych?

Po pierwsze (i najważniejsze): łóżko

W przypadku każdego miejsca noclegowego łóżko to „oczywista oczywistość”. Dobre łóżko musi być przede wszystkim solidne. Nie do przyjęcia przy obecnych standardach są łóżka trzeszczące, skrzypiące, czy takie, które sprawiają wrażenie, jakby za chwilę miały się połamać. Materiałem, który potrafi przetrwać lata i dalej spełniać niezawodnie swoją funkcję jest drewno. Drewniana baza łóżka gwarantuje mu solidność i stabilność.

Kupując łóżko, zwłaszcza do hotelu, oprócz względów praktycznych należy uwzględnić też względy estetyczne. Zarówno model mebla jak i kolor obicia powinny pasować do aranżacji pokoju, jak i do stylu, w którym utrzymany jest cały obiekt. Klasyka, retro czy skandynawski minimalizm? Odpowiadając sobie na pytanie, w jakim klimacie chcemy utrzymać obiekt, będziemy też wiedzieć, jaki mebel wybrać. A jeśli sami nie potrafimy wybrać, na pewno pomoże nam wykwalifikowana i pomocna obsługa sklepu oferującego łóżka hotelowe.

Po drugie: materac

Nawet najlepszej jakości łóżko nie wystarczy, jeśli będzie pokryte materacem kiepskiej jakości. Jeśli nie chcemy, żeby gość z pobytu w naszym obiekcie zapamiętał zapadający się pod nim materac czy niepokojąco wystające z łóżka sprężyny, zainwestujmy raz a dobrze w materac dobrej jakości. Na stronie https://materacehotelowe.pl/materace znajdziemy zarówno materace hotelowe z górnej półki, których nie powstydzą się pięciogwiazdkowe hotele, jak i ekonomiczne materace bonellowe, ale również bardzo dobrej jakości. W przypadku hoteli czy pensjonatów jakość materaca ma szczególne znaczenie, ponieważ musimy uwzględnić, że przez lata będą na nim odpoczywać osoby o różnej posturze ciała. W dobrych materacach wytrzymałe i elastyczne sprężyny nie odkształcą się nawet przy wieloletniej eksploatacji.

Gdzie kupić wyposażenie sypialni?

Kompletowanie całego pokoju z asortymentu kilku różnych sklepów, gdzie osobno kupimy łóżko, osobno materac a osobno pościel, byłoby męczące i czasochłonne, a raczej nikt z nas nie gospodaruje nadwyżką czasu. Ponadto istnieje ryzyko, że łóżka i materace kupione w różnych sklepach nie będąco siebie pasować. Z tego powodu najefektywniej jest zaopatrywać się w całe wyposażenie potrzebne do snu w jednym miejscu. W dobrym sklepie wyspecjalizowanym w meblach i akcesoriach do spania warto oprócz łóżek kupić do nich też materace i pościel.