Wzorzyste i dość wyraziste płytki patchwork, wiele osób omija wzorkiem urządzając swój dom bądź też mieszkanie. Czy słusznie? Zdecydowanie nie. Może nam się oczywiście wydawać, że są one zbyt ekstrawaganckie i nie pasują do domowego wnętrza. Jednak równoważąc odrobinę szaleństwa z klasyką, możemy otrzymać niezwykle interesujące wystroje poszczególnych pomieszczeń.

Jak wykorzystać płytki patchwork w łazience?

Płytki patchwork, świetnie sprawdzą się między innymi w naszych łazienkach. Przez lata w procesie urządzania tego pomieszczenia, rezygnowano ze wzorzystych i barwnych płytek. Stawiano raczej na jednolitą kolorystykę i kilka wyróżniających się płytek. Wszystko natomiast było uzupełniane prostymi, białymi meblami. Dziś coraz więcej osób jednak przekonuje się do tego, by wykorzystać płytki patchwork właśnie w tym pomieszczeniu. Jednak w jaki sposób? Ze względu na to, że są one dość żywym pod względem kolorystycznym elementem, warto zrównoważyć je z klasyką. Zatem trzy ściany w łazience mogą mieć spokojny kolor szarości, beżu czy też innej stonowanej barwy. Natomiast jedna z nich, najlepiej ta na której jest prysznic czy też wanna, może być właśnie wyłożona patchworkowymi płytkami. Płytki tego typu mogą być jednolicie dobrane pod względem wzoru, jak to zazwyczaj mamy prezentowane w sklepach. Możemy jednak również sami dokonać takiego doboru poszczególnych wzorów, niekoniecznie identycznych. Warto bawić się tymi motywami, ponieważ ich różnorodność skłania do tworzenia własnych indywidualnych kompozycji.

Oczywiście patchworkowe płytki mogą znaleźć swoje zastosowanie również na podłodze. By jednak zrównoważyć efekt warto wybrać jedną przestrzeń a zatem albo podłogę, albo ścianę. W przypadku tak wzorzystych płytek, łatwo jest bowiem uzyskać przesyt i przytłoczyć przestrzeń.

Patchworkowe płytki w kuchni

Kuchnia również jest bardzo dobrym miejscem do wykorzystania płytek typu patchwork. Warto umieścić je w przestrzeni pomiędzy blatem kuchennym, a wiszącymi szafkami. Ten fragment ściany jest zazwyczaj dość problematyczny, ponieważ łatwo jest go zabrudzić. Dobrze jest zatem wyłożyć go płytkami, które są bardzo łatwe do sprzątania.

Dobór płytek w tej kwestii, jest oczywiście sprawą indywidualną. Wzór musi podobać się przede wszystkim nam samym. Niezwykle ważną kwestią jest jednak wybór takiej kolorystyki i wzoru, który będzie pasował do mebli czy też innych elementów wystroju.

Warto pomyśleć również o tym, by płytkami patchworkowymi wyłożyć podłogę w kuchni. Daje to bardzo ciekawy efekt, wzorzystej i pełnej kolorów mozaiki. Dzięki płytkom, przestrzeń jest ożywiona i ciekawa. Poza tym jest to również praktyczne posunięcie, ze względu na sprzątanie.

Wiele bardzo ciekawych modeli płytek, można znaleźć pod tym linkiem: https://www.salonyhoff.pl/plytki-patchwork/. Są tam płytki dla miłośników bardziej stonowanych wzorów, jak i dla żądnych koloru oraz szaleństwa. Są one także zróżnicowane pod względem cenowym, co pozwala na znalezienie odpowiednich płytek każdemu, bez względu na zasobność portfela.