Prawdopodobnie każdy zastanawia się nad kupnem mieszkania – jest to bardzo ważna decyzja, nie każdy ją podejmie, ale zanim do niej dojrzejemy, powinniśmy dokładnie zastanowić się czego oczekujemy. Jest to prawdopodobnie największa inwestycja jaka czeka nas w całym życiu. Jakie mieszkanie wybrać? Jaki powinno mieć metraż, liczbę pokoi, co z garażem? Dodatkowo dochodzą wątpliwości, co do lokalizacji – czy chcemy mieszkać w centrum miasta, czy bardziej na obrzeżach? Czy potrzebujemy bliskości szkół lub urzędów? Jak widać, pytań jest wiele. Postaramy się podpowiedzieć, na co zwrócić uwagę.

Jedną z najprężniej rozwijających się obszarów Poznania są Naramowice. Nie jest to może nowa okolica, ponieważ pierwsze wzmianki o niej sięgają już XIV wieku, ale dla Poznaniaków nabrała większego znaczenia niedawno. Naramowice mieszkania to teraz bardzo pożądane hasło. Dlaczego?

Zalety Naramowice mieszkania.

  • To, co przede wszystkim przypadło do gustu wielu osobom, to lokalizacja Naramowic. Choć niektórym mogłoby się wydawać, że daleko z nich do centrum, nic bardziej mylnego. Samochodem dojazd do ścisłego centrum zajmie nam jedynie około dwudziestu minut. Naramowice graniczą ze Starym Miastem, a zatem z najbardziej centralną częścią Poznania! Usytuowanie Naramowic jest ich największym plusem – blisko centrum, a jednocześnie w pobliżu terenów zielonych. Rzadko która dzielnica może pochwalić się takim potencjałem.
  • Od jakiegoś czasu trwają prace nad budową linii tramwajowej. To obecnie jedna z najpoważniejszych inwestycji, jakie są przeprowadzane w naszym mieście. Chociaż zakończenie prac planowane jest na rok 2022, możemy być pewni, że całość zostanie dopięta w 100%. W końcu Wielkopolska słynie z rzetelności.
  • Bliskość natury to z pewnością duży plus. Dla rodzin z dziećmi oraz osób aktywnych powinno mieć znaczenie, że w pobliżu znajdują się liczne parki: Cytadela, Władysława Czarneckiego czy Gagarina oraz rezerwat przyrody Żurawiniec. Niedaleko z Naramowic jest też na Morasko.
  • Bliskość Uniwersytetu – na Morasku znajduje się Kampus UAM. Przewiduje się, że w przyszłości całość uczelni ma się przenieść na Morasko.
  • Naramowice mieszkania to zazwyczaj nowe inwestycje. Unikniemy więc problemów, jakie mogą nas spotkać w przypadku rynku wtórnego.
  • Z Naramowic łatwo dojechać do sklepów i galerii handlowych – w pobliżu znajduje się Tesco, Galeria Pestka oraz Poznań Plaza, Kaufland, Castorama czy Biedronka. Nie będziemy musieli więc przebijać się do centrum, aby dokonać zakupów.
  • Oczywiście na Naramowicach mamy też dostęp do aptek, ośrodków zdrowia czy szkół. Możemy mieć pewność, że wszystko, co potrzebne będziemy mieli pod ręką.

Jak widać, Naramowice mieszkania mają bardzo wiele zalet. Musimy pamiętać, że jest to prężnie rozwijająca się okolica, więc z każdym rokiem będą przybywać nowe atrakcje i udogodnienia. Gdy zaś zostanie ukończona trasa tramwajowa, możemy być pewni, że Naramowice zyskają jeszcze więcej. Ponieważ obecnie panuje trend “ucieczki” z miasta, warto zastanowić się nad zakupieniem mieszkania w tej okolicy, która zdecydowanie ma olbrzymi potencjał.

Zastanawiając się nad kupnem mieszkania na Naramowicach warto zapoznać się z ofertą noveolendry.pl. Jest to inwestycja, której ukończenie pierwszego etapu zostało zaplanowane na 2020 rok. Wizualizacje wyglądają zachęcająco, planowane są tereny zielone i rekreacyjne, a metraże są odpowiednie zarówno dla singli, par jak i rodzin z dziećmi.