Malowanie bramy z kutego żelaza, płotu lub dachu pokrytego blachą wymaga zastosowania specjalistycznych produktów. Farba powinna chronić przed rdzą, a także wykazywać odporność na czynniki atmosferyczne i dobrą przyczepność. Zobacz, które farby Rafil sprawdzają się najlepiej.

Produkty marki Rafil – sklep ze wszystkim, czego potrzebujesz

Aby ułatwić sobie dobranie idealnego preparatu do malowania metalowych powierzchni, warto odwiedzić sklep z farbami Rafil, w którym zgromadzono dostępne produkty. Przydatne filtry wyszukiwania pozwolą Ci na szybkie odnalezienie idealnej emalii. Przede wszystkim zaznacz, jakie ma być przeznaczenie preparatu – zamierzasz pomalować dach, metalowe konstrukcje budowlane, maszyny rolnicze, a może barierki i balustrady? W sklepie Rafil znajdziesz wszystko, co potrzebne do ochrony i odświeżenia wyglądu metalowych elementów architektonicznych w domu i ogrodzie. Zobacz zestawienie poniżej i wybierz idealny produkt.

Farby Rafil do malowania dachu

Rafil to producent cenionych wśród ekspertów farb służących do malowania dachów, rynien i parapetów. Wybierz produkt 2 w 1, czyli taki, który łączy w sobie właściwości gruntu oraz farby do metalu. Dzięki temu zapewnisz powierzchniom odpowiednią ochronę przed korozją, nadając im jednocześnie estetyczny wygląd. Do wyboru masz dwa podstawowe produkty:

  • Rafil Radach – profesjonalna farba do malowania dachów. Zapewnia wysoki stopień ochrony przed zmiennymi warunkami – deszczem, śniegiem i ostrym słońcem. Tworzy elastyczną powłokę odporną na uszkodzenia. Nadaje się do zastosowania na powierzchniach ocynkowanych, stalowych i aluminiowych – zarówno nowych, jak i wcześniej malowanych.
  • Rafil Eko Radach – inny wariant farby Radach, charakteryzuje się podobnymi parametrami i zastosowaniem. Można nim malować powłoki ocynkowane, stalowe, fosforanowane i aluminiowe. Tworzy elastyczną, odporną powłokę i dobrze znosi zmienne temperatury – od -39 °C do nawet 61 °C.

Emalie do malowania płotów i bram

Farby do malowania metalowych ogrodzeń powinny wyróżniać się wysoką przyczepnością. Ważna jest także wydajność oraz odpowiednia gęstość farby, od których zależy komfort pracy. Przede wszystkim jednak farby powinny zapewniać wysoki stopień ochrony przed działaniem wody. Powłoka ma za zadanie chronić metal przed korozją.

Wśród farb Rafil polecanych do malowania metalowych ogrodzeń wyróżniają się przede wszystkim następujące produkty:

  • Rafil Emalia chlorokauczukowa – preparat do ochronno-dekoracyjnego malowania metalu i betonu. Nadaje się do konstrukcji budowlanych, balustrad, ogrodzeń, elementów stalowych i żeliwnych. Tworzy powłokę odporną na uszkodzenia mechaniczne i długotrwale zabezpiecza przed korozją.
  • Rafil Radowil do bram i ogrodzeń – tworzy powłoki matowe, szybkoschnące i odporne na działanie czynników atmosferycznych, takich jak deszcz i śnieg, a także promieniowanie UV oraz „kwaśne deszcze”. Skutecznie chroni przed korozją dzięki zawartości aktywnego pigmentu o działaniu antykorozyjnym. Nie kapie podczas malowania.
  • Rafil Gruntoemalia na rdzę – produkt 2 w 1, który łączy w sobie właściwości antykorozyjne z dekoracyjnymi. Nie wymaga gruntowania – wystarczy przygotować podłoże (oczyścić, zeszlifować stare powłoki, odpylić) i pomalować gruntoemalią w wybranym kolorze.