Nowoczesne stoły posiadają tę niepowtarzalną cechę, że wyróżniają się atrakcyjną konstrukcją wzorniczą, często wzbogaconą o szklany blat i są najczęściej wykonane z oryginalnych, szlachetnych materiałów, dzięki czemu mogą stać się prawdziwymi bohaterami salonu lub dyskretnymi sprzymierzeńcami w kuchni. 

 

Innowacyjne, designerskie stoły do salonu

Nowoczesne stoły stanowią często kluczowy element wyposażenia salonu, a ich nowatorska konstrukcja potrafi dodatkowo wzbogacić jego aranżację, szczególnie wtedy, gdy tego typu stół zostanie umieszczony obok regałów na książki, kredensów lub dużych luster. W tym przypadku szczególnie ważna jest kombinacja krzeseł, która powinna być dobrana do projektu i elementów wykończenia stołu.

 

Wśród dostępnych kształtów nowoczesnych, dizajnerskich stołów salonowych istotną rolę odgrywają okrągłe modele, które świetne spisują się w mniejszych przestrzeniach. Pozbawione krawędzi nadają otoczeniu lekkości, a ich konstrukcja bez standardowych czterech nóg, na których zazwyczaj opierają się prostokątne lub kwadratowe stoły, eliminuje wszelkie możliwe uciążliwości w komforcie siedzenia.

 

Myśląc o tego rodzaju stołach, należy zwrócić uwagę na modele, które przyciągają wzrok projektem krzyżowych nóg. Rozwiązania te są wynikiem wielu starań projektantów, a ich ultranowoczesna struktura może przypominać orbity dwóch przecinających się planet.

Praktyczne, awangardowe stoły do kuchni 

 

Stoły kuchenne to obowiązkowy element każdej kolekcji sklepów meblowych, a nowoczesne stoły do kuchni wyróżniają się nie tylko walorami estetycznym, pięknem i oryginalnością, ale także wyjątkową funkcjonalnością. Proponowane przez sprzedawców warianty tych mebli odpowiadają na konkretne potrzeby użytkowników, a zostały zaprojektowane tak, aby jak najlepiej harmonizowały z resztą pomieszczenia, nigdy go nie zagracając, a dodatkowo znacząco optymalizują całą dostępną przestrzeń. 

Przykładem takiego elementu wyposażenia wnętrza kuchni może być mały, mający oryginalną formę plastyczną, rozkładany stół kuchenny, ale można zdecydować się też na kwadratowy stół, który stanowi perfekcyjne połączenie minimalizmu i użyteczności. 

Innym przykładem może być jeden z rozsuwanych, liniowych wariantów nowoczesnego stołu, prawdziwy klasyk, ale mający tę zaletę, że swoimi prostymi, designerskimi rozwiązaniami potrafi w wyjątkowo atrakcyjny sposób wzbogacić całą aranżację pomieszczenia kuchennego.

 

Nieszablonowe alternatywy funkcjonalnych stołów na taras i do ogrodu

 

Dom nie kończy się na czterech ścianach, ale posiada też przestrzeń zewnętrzną, często wykorzystywaną do relaksu lub rozrywki. Dla tych przestrzeni projektanci przygotowali bogatą ofertę stołów designerskich, które dzięki swojej funkcjonalności, użytym materiałom i wzornictwu idealnie komponują się z ogrodem lub tarasem. 

Takim stołem może być kwadratowy stół zewnętrzny z polietylenowymi nogami odpowiedni do ogrodów, na taras lub klubów nocnych, który wyróżnia się prostym, liniowym designem i wydłużonymi nogami, co nadaje mu cech stabilności i niezawodności.

Mając na myśli innowacyjne, designerskie stoły do ogrodu, warto wspomnieć o stole ze stalowymi nogami o awangardowej koncepcji konstrukcyjnej, która doskonale łączy podstawę z drewna melaminowego z wyrafinowanym minimalizmem i perforowanymi nogami, stanowiąc bezprecedensowy przykład designerskiego rozwiązania o niespotykanym oddziaływaniu wizualnym.

W asortymencie profesjonalnych sprzedawców mebli można znaleźć również modele nowoczesnych stołów do ogrodu w różnych stylach, klasycznym, rustykalnym lub egzotycznym. Charakteryzują się one starannie dobranym materiałem i wysoką jakością wykonania, co zapewnia im trwałość i odporność nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach pogodowych. 

Wśród tego rodzaju mebli do ogrodu można znaleźć drewniane stoły, które nadają klasyczny charakter przestrzeni zewnętrznej i stoły ogrodowe z drewna tekowego, które stały się bardzo popularne ze względu na ich doskonałą jakość. Teak jest obecnie jednym z najpopularniejszych rodzajów drewna do produkcji stołów ogrodowych, ponieważ jest to szlachetne drewno, trwałe, a przede wszystkim bardzo odporne na zmieniające się warunki pogodowe. 

 Można się też zdecydować na stoły ogrodowe ze stali lub żelaza, które potrafią stworzyć w otoczeniu niepowtarzalną, elegancką i wyrafinowaną atmosferę, a ponadto są łatwe do pielęgnacji. 

 Z pełną ofertą asortymentu nowoczesnych stołów zapoznamy się pod linkiem https://mebella.pl/, gdzie dodatkowo można liczyć na profesjonalne porady pracowników firmy.