Prostokątna, z drzwiami uchylnymi czy walk-in? Poznaj pełną gamę możliwości w zakresie wyboru kabin prysznicowych. Mamy nadzieję, że poniższy tekst ułatwi Ci podjęcie decyzji o tym, którą z nich zechcesz mieć w swoim domu.

Kabiny prysznicowe – do wyboru, do koloru 

Oferta kabin prysznicowych jest bardzo szeroka, dlatego spośród wielu ich rodzajów na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. W zależności od potrzeb, użytkownik może zdecydować się na kabiny prysznicowe z bezpiecznego szkła hartowanego – matowego, szronionego, grafitowego lub zupełnie przezroczystego. W sklepie internetowym Merkury Market dostępne są także kabiny wyposażone w szkło ozdobione wzorami kropel wody lub spersonalizowaną grafiką.  

Kabiny prysznicowe różnią się od siebie nie tylko ze względu na rodzaj szyby, ale takżę typ otwierania drzwi. W ofercie kabin znaleźć można te o drzwiach otwieranych, uchylnych, ale i przesuwnych. Niektóre modele wyposażone są w drzwi odwracalne, montowane z prawej lub lewej strony. 

Rodzaj kabiny a typ brodzika

W momencie urządzania łazienki ważny jest nie tylko rodzaj kabiny i jej przeszklenia, ale także typ brodzika, na którym zostanie ustawiona. Mnogość materiałów dostępnych w sklepach skłania do tego, aby bliżej im się przyjrzeć. Najpopularniejsze i najtańsze na rynku są brodziki akrylowe. Są ciepłe w dotyku, podobnie jak wanny akrylowe, jednak nie należą do najbardziej trwałych. Mogą uszkodzić się na skutek, na przykład, spadającej słuchawki prysznicowej. Zdecydowanie większą trwałością wykazują się brodziki wykonane ze stali emaliowanej, które wykazują lepszą odporność na uszkodzenia mechaniczne niż modele akrylowe. Na rynku kupić można również brodziki z ceramiki bądź konglomeratu. Innym kryterium, które również należy wziąć pod uwagę, jest typ brodzika z uwagi na jego wysokość. W ostatnich latach ogromnym powodzeniem cieszą się brodziki niskie, zaledwie delikatnie wystające ponad poziom płytek łazienkowych. Świetnie sprawdzają się w łazienkach młodych osób, ale i seniorów, którzy nie muszą podnosić wysoko nóg i pokonywać kolejnej bariery na drodze do kąpieli. Brodziki wysokie z kolei dobrze sprawdzają się w niewielkich łazienkach i domach z małymi dziećmi, w których zachodzi częsta potrzeba szybkiego przeprania zabrudzonych ubrań lub wygodnego wykąpania dziecka. 

Kabina prysznicowa walk-in

Wśród aktualnych trendów bardzo silnym akcentem jest kabina prysznicowa typu walk-in. Duża, jednorodna tafla szkła została osadzona w eleganckiej czarnej ramie. Całość prezentuje się minimalistycznie i stylowo. Pasuje zarówno do nowoczesnych realizacji, jak też łazienek w loftowej stylistyce. Nic więc dziwnego, że wielu klientów decyduje się na wybór tej właśnie kabiny. Aby jeszcze mocniej otworzyć łazienkowe wnętrze i uczynić je lżejszym w odbiorze, do kabin typu walk-in dobiera się odpływy liniowe. Montowane bezpośrednio w posadzce sprzyjają stworzeniu nowoczesnej aranżacji, bez widocznych elementów instalacji wodno-kanalizacyjnej.