Zanim znajdziemy idealne łóżko do sypialni, trzeba dobrze przeanalizować swoje potrzeby i upodobania. Potem przeglądamy to, co proponują producenci.

A jest w czym wybierać! Łóżka nie tylko różnią się między sobą wielkością, ale także tworzywem, z którego są wykonane, kształtem, nie mówiąc już o różnorodności materacy. Niektóre łóżka mają miękki zagłówek, inne pojemnik na pościel.

Wielkość łóżka – która będzie najodpowiedniejsza?

W zależności od tego, czy szukamy łóżka jednoosobowego, czy dwuosobowego, jego rozmiar będzie inny. Przyjęło się, że standardową szerokością w pierwszym przypadku będzie 90 cm, a w drugim 160 cm, czasem 140 cm. Jeśli z powodu innego pomysłu na aranżację, czy ilości miejsca, interesuje nas inna wielkość, można pomyśleć o łóżku na wymiar. Ale musimy się liczyć z tym, że będzie problem z doborem pościeli.

Poza szerokością powinniśmy spojrzeć na wysokość ramy. Wydawałoby się, że to błahe, a mimo to ma duże znaczenie dla naszego komfortu. Według zasad ergonomii materac powinien znajdować się na wysokości 40-50 cm. Optymalną wysokość sprawdzimy po tym, jak siądziemy na łóżku danej wysokości. Najlepsze parametry są wtedy, kiedy kolana będą pod kątem prostym.

Łóżko drewniane Beds

Tapicerowane, drewniane, metalowe?

Kolejną rzeczą, jaką musimy przemyśleć, jest materiał. Drewno i metal są trwałe, przy czym metal najczęściej jest znacznie tańszy. Wydawałoby się, że jest to w takim razie trafny wybór. Czasem tak jest, a przy konkretnej aranżacji wyginany metal doda smaczku. Jednak musimy pamiętać o właściwościach obu materiałów. Metal jest twardy i zimny, czego nie można powiedzieć o drewnie. Łóżka drewniane pasują do każdej aranżacji, ocieplają ją i nadają przyjemnego klimatu. Poza tym dużo przyjemniej położyć się na drewnie. Nie można zapominać o tym, że jest ono solidne i wytrzymałe.

Są jeszcze łóżka tapicerowane. Obicia mogą być różnej jakości, a w zależności od tego, mogą być bardziej lub mniej trwałe. W porównaniu do poprzednich, na pewno łatwiej o uszkodzenia mechaniczne i pojawienie się plam. Poza tym meble tego typu przy dłuższej ekspozycji na promieniowanie słoneczne mogą stracić na atrakcyjności. Zatem nie powinny być przy oknie. Najładniej wyglądają w nowoczesnych sypialniach, a ich największą zaletą jest to, że tapicerka może być w przeróżnych kolorach.

Postaw na łóżko z pojemnikiem na pościel

W wielu domach ceni się przestrzeń i większą ilość miejsca. Jeśli chcemy, by w naszej sypialni było więcej miejsca, a nie chcemy inwestować w zakup dodatkowej szafy, to rozwiązaniem będzie łóżko z pojemnikiem. Pod materacem jest ogromna przestrzeń, którą warto wykorzystać. Wiele modeli łóżek jest wyposażonych w pojemniki. Nie wyglądają one masywnie, mało tego, niektóre mają tak ciekawy design, że będą fenomenalnie uzupełniać wnętrze. Wystarczy spojrzeć na łóżka drewniane z pojemnikiem na Beds.pl. Drewno, jakie wykorzystano do produkcji, jest wysokiej klasy, więc łóżko przez wiele lat będzie ładne. Do tego pojemniki są wygodne w otwieraniu, a czasem w ogóle ich nie widać.

Zastosowanie pojemnika na pościel

Pojemnik na pościel ewidentnie kojarzy się z tym, by chować do niego pościel w ciągu dnia. To świetna propozycja, kiedy jesteśmy wiecznie zabiegani i brakuje nam czasu na staranne ścielenie łóżka. Jednak taki pojemnik  może nam posłużyć do czegoś jeszcze. Każdy ma ubrania sezonowe, czy różne dekoracje związane ze świętami, czy porą roku, które nie bardzo ma gdzie schować. Pojemnik pod łóżkiem może posłużyć jako dodatkowy schowek.