Różnią się kształtem, rodzajem stopni, materiałem i balustradą. Które powinieneś wybrać do swojego mieszkania?

 

Mieszkanie dwupoziomowe to świetny kompromis pomiędzy domem, a tradycyjnym mieszkaniem. Posiadanie np. sypialni na piętrze ma swoje zalety, jednak niefunkcjonalne schody mogą spowodować, że korzystanie z niej stanie się prawdziwą zmorą. Schody powinny spełniać wszelkie wymogi bezpieczeństwa, jednocześnie być estetyczne i wygodne w użytkowaniu.

Schody gotowe

Zamawiając schody z katalogu od razu wiesz jak będą wyglądać i nic Cię nie zaskoczy. Oczywiście dany model powinien być odpowiednio dostosowany do przestrzeni w Twoim mieszkaniu oraz wysokości, jednak nie musisz się obawiać, że efekt końcowy nie będzie tak dobry jak sam projekt. Sprzedawca powinien osobiście zobaczyć wnętrze, by móc ewentualnie coś doradzić, czy potwierdzić słuszność Twojego wyboru.

Schody na zamówienie

Wykonywane są one pod wymiar, aby idealnie pasować i współgrać z całym mieszkaniem. Dobrze jest korzystać z projektów dedykowanych w przypadku małych lub problematycznych wnętrz. Ważnym jest, by korzystać tu z usług dobrej, sprawdzonej firmy, cieszącej się pozytywnymi opiniami klientów.

Schody proste

Klasyczne, tradycyjne, o bezpretensjonalnej formie. Wymagają większej przestrzeni, jednak dają możliwość wykorzystania jej. Pod schodami możesz zyskać szafę, schowki, półki, czy szuflady. Tego rodzaju modele najlepiej sprawdzą się w korytarzu. Jednobiegowe schody proste należą do niedrogich i bezpiecznych. Do wykończenia ich może zostać  użyty dowolny materiał, co pozwala na doskonałe dopasowanie aranżacyjne do całego mieszkania. Moda na schody proste nie przemija, są one ponadczasowe i niezwykle uniwersalne. W celu urozmaicenia stylizacji, unowocześnienia jej, możesz zastosować szklaną balustradę, która dodatkowo nie przytłoczy wnętrza, rozjaśni je i da ciekawy efekt.

Schody spiralne

Nowoczesne schody, które znajdują zastosowanie w małych mieszkaniach. Nie wymagają dużej ilości miejsca, piętrzą się wokół centralnego słupa nośnego na planie koła, trapezu, trójkąta lub kwadratu. Wyglądają naprawdę designersko. Doskonale prezentują się wychodząc z salonu. Mogą jednak stanowić problem i wyzwanie dla zwierząt domowych, małych dzieci, a także podczas wnoszenia na piętro mebli.

Schody ażurowe

To doskonałe schody, cieszące się aktualnie dużym powodzeniem. Z uwagi na fakt, że nie posiadają podstopnic, czyli pomiędzy stopniami pozostaje pusta przestrzeń, ich forma jest niezwykle lekka. Wykonane z drewna będą ocieplać aranżację, pasować zarówno do salonu, jak i przedpokoju. Ażurowe schody kręcone to świetne rozwiązanie dla tych, którym zależy na jak najmniejszym ograniczeniu przestrzeni.

Schody szklane

Niezwykle ciekawy pomysł do mieszkań urządzonych w nowoczesnym stylu. Mogą zostać wykonane w różnorodnych kształtach, kolorach, a nawet z podświetleniem, które daje niesamowity efekt. W połączeniu ze szklaną, metalową balustradą, lub w ogóle jej pozbawione doskonale zaprezentują się w aranżacjach minimalistycznych. Warto jednak pamiętać, że ich perfekcyjny wygląd będzie wymagał szczególnej i częstej pielęgnacji.

Wybierając schody do mieszkania musisz wziąć pod uwagę ich funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz efekt wizualny, spójny z resztą pomieszczeń. Ponieważ schody, to nie kanapa i w razie błędnej decyzji nie będziesz mógł ich wymienić po kilku miesiącach, przemyśl dobrze swoją decyzję i najlepiej skonsultuj z fachowcem, który ma w tym temacie wiedzę oraz doświadczenie.

Ciekawą ofertę mieszkań dwupoziomowych możesz znaleźć w ofercie wrocławskiego dewelopera WPB sp. z o.o..