Tani remont

Remont mieszkania? Co jakiś czas chce się nam odświeżyć nasze wnętrza, poprawić usterki, które wynikły podczas użytkowania pomieszczeń, zakupić nowe sprzęty i meble. O ile mowa o małych poprawkach, czy przemalowaniu ścian na inny kolor, zazwyczaj nie jest to szczególnie kosztowne, a i często sami dokonujemy tych zmian. Gorzej, jeżeli potrzebny jest na remont generalny, zmiany w instalacjach, przebudowy itp. Wtedy musimy nastawić się na wydanie większej kwoty, zarówno na materiały, jak i na ekipę remontową.

Nie ukrywajmy, ale profesjonalne przeróbki lepiej zostawić osobom doświadczonym, zamiast próbować robić je samemu, z nadzieją, że przetrwają, choć kilka lat. Najlepiej, więc, przed rozpoczęciem remontu, dokładnie przeanalizować, co potrzebujemy, ile wyniesie nas koszt materiałów, a w przypadku większych przeróbek, poprosić profesjonalistę o pomoc w wyborze i wycenie poszczególnych materiałów. Nie zabieraj się za remont, bez dokładnego przemyślenia, jaki końcowy efekt chcesz uzyskać. Rozpoczęcie remontu bez planowanego punktu zakończenia, często jest niepotrzebną stratą czasu i pieniędzy, które potem żałujemy, że wydaliśmy, gdyż efekt wcale nam nie odpowiada.

O czym koniecznie trzeba pamiętać, podczas planowania remontu?

remont w trakciePrzede wszystkim o tym, ze remont to temat, który jest normalną częścią życia, każdego dorosłego człowieka. W związku z tym bierz pod uwagę zdanie innych, gdyż istnieje duże prawdopodobieństwo, że w Twoim otoczeniu jest wiele osób, które w tematyce remontowej są dużo bardziej doświadczone niż Ty. Taka osoba pomoże Ci zweryfikować pomysły, podsunąć nowe rozwiązania, odnaleźć ekipę remontową, która doskonale wypełni zlecenie, bez zbędnego naciągania na koszty, jak i podpowie Ci, gdzie szukać inspiracji. Do tego celu można też posłużyć się różnego rodzaju portalami o tematyce budowlanej, gdzie ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami i nie tylko. No i koniecznie pamiętajmy o „promocjach”, które w rzeczywistości nimi nie są. Zanim zdecydujesz się na zakup czegoś po promocyjnej cenie, sprawdź i przelicz dokładnie pozostałe oferty.

Jak tanio remontować?

Robiąc zakupy, choćby meblowe, dokładnie rozejrzyj się za sposobami na oszczędność. Często na przykład zestawy mebli w salonach, wcale nie wychodzi taniej niż pojedyncze sztuki, albo mają dodatkowe pufy lub fotele (w przypadku wypoczynku), których po prostu nie potrzebujemy.

Nie spieszmy się też z zakupem materiałów budowlanych. Zatrudniając ekipę budowlaną z dobrej firmy, mają oni często dostęp do lepszych produktów, lub hurtowych cen, przez co koszt materiałów okaże się dużo niższy niż w przypadku zakupu ich samemu, w markecie.

Można się zapytać, a dlaczego nie zatrudnić wykonawcy na czarno? Oczywiście najczęściej wiąże się to z niższymi kosztami wykonania remontu. Ale jednocześnie odpada nam wtedy opcja możliwości zakupu tańszych materiałów, jak i przede wszystkim, osoba taka nie udzieli nam gwarancji mającej moc prawną. Wtedy w przypadku jakiejkolwiek usterki, możemy wydać na naprawę o wiele więcej pieniędzy. O bezpieczeństwie nie wspominając.

Na remoncie da się zaoszczędzić, ale róbmy to mądrze. Nie ryzykujmy. Nie kupujmy niskiej jakości materiałów, ani nie korzystajmy z podejrzanie „za tanich” usług, gdyż może to się obrócić przeciwko nam.