Sytuacja na rynku sprawiła, że zamknęliśmy się w domach. Pracując zdalnie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zmienić miejsce zamieszkania. Jeżeli planujemy przeprowadzkę lub szukamy czegoś nowego, to nowe mieszkania czekają na swoich właścicieli.

Miejsce, w którym żyjemy, ma duże znaczenie na to, jak odbieramy rzeczywistość. Z kolei podróże pozwalają złapać nieco dystansu i inaczej spojrzeć na różne zakątki świata. Odwiedzając nasze rodzime miasta i miejscowości, nie raz natkniemy się na lokalizacje, w których od razu chcielibyśmy zamieszkać. Dzisiaj decyzje o przeprowadzce są jeszcze prostsze, a to dzięki możliwości pracy zdalnej. Na dobrą sprawę możemy zamieszkać na tropikalnej wyspie z dostępem do Internetu. Jeżeli nie chcemy się w ten sposób odcinać, to przeprowadzka do stolicy lub Wrocławia będzie konsensusem. Nowe mieszkania to także szansa dla mieszkańców tych miast do zmiany na lepsze. Co oferuje rynek?

Do wyboru do koloru

Inwestycje powstają w różnych częściach miast. Mieszkania w poszczególnych dzielnicach różnią się przede wszystkim ceną. Wiele zależy od samej lokalizacji, ale także otoczenia, bliskości infrastruktury i innych czynników, które mogą być ważne dla nabywców. Dla kogoś będzie to krótka droga do szkoły lub uczelni, a ktoś inny doceni sąsiedztwo parku lub łatwy dostęp do komunikacji miejskiej. Lokalizacja nie jest bez znaczenia. Apartamenty na peryferiach będą nieco tańsze od tych bliżej centrum, ale dopiero rozwijające się dzielnice mogą mieć braki we wspomnianej infrastrukturze. Jeden autobus co godzinę może okazać się niewystarczający, a odległość do placówek oświatowych sprawi, że zrezygnujemy z naszego pomysłu. Dlatego istotne jest, aby otoczenie, jak i sama nieruchomość odpowiadały naszym oczekiwaniom. Warto więc porozmawiać z deweloperami i dowiedzieć się, jakie mają dostępne nowe mieszkania. Warszawa ma przynajmniej kilku kluczowych inwestorów, co daje wiele możliwości. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na https://www.dopoznania.pl/szukaj/nowe-mieszkania-warszawa.

Zamieszkaj na Dolnym Śląsku

Osoby, które choć raz odwiedziły stolicę Dolnego Śląska, ale także dotychczasowi mieszkańcy mogą spokojnie powiedzieć, że jest to Wroclove. Dla niektórych miłość od pierwszego wrażenia ważny ośrodek kulturalny, przemysłowy, edukacyjny, turystyczny i tranzytowy. Oznacza to, że w tym miejscu drzemie duży potencjał. Nic więc dziwnego, że do popularnie nazywanego „Wrocka” ściągają ludzie z całego kraju, a nawet świata. Dlatego też deweloperzy nie śpią i intensywnie budują nowe mieszkania. Wrocław daje wiele możliwości zamieszkania w świetnych lokalizacjach. Ten ostatni termin znów należy traktować indywidualnie. Niemniej dzięki temu dostajemy cały wachlarz możliwości.

 Równie dobrze można zainwestować w wynajem mieszkania i czerpać z tego dodatkowe korzyści. W końcu pandemia kiedyś się skończy, a tak wartościowe aktywo, jakim jest apartament, warto mieć w swoim portfolio inwestycji. Poza tym planując powiększenie rodziny czy kupno mieszkania w innej dzielnicy, warto pomyśleć o nowych obiektach. Najwyższy standard budownictwa oraz nowoczesne rozwiązania sprawiają, że takie osiedla są po prostu dostosowane do naszych potrzeb. Wiele przydatnych rozwiązań znajduje się „pod ręką” i nie trzeba wsiadać w samochód, aby załatwić podstawowe sprawy jak zakupy, wizytę u kosmetyczki czy fryzjera.

Każdy z nas lubi kupować nowe rzeczy. Inaczej smakuje przejażdżka samochodem z salonu, którym to my przemierzamy pierwsze kilometry. Nowe mieszkanie daje podobne doznania. Nikt jeszcze nie mieszkał w tych ścianach, a one czekają tylko na inwencję twórczą właścicieli i wykończenie. Sama świadomość takiej sytuacji jest ekscytująca. Pozostaje więc zajrzeć do kilku katalogów i znaleźć swoje wymarzone M.